Wereszczyn

 


    Wereszczyn – to wieś leżąca w otulinie Poleskiego Parku Narodowego, pośród pól uprawnych i lasów, w gminie Urszulin w województwie lubelskim. Do zabytków Wereszczyna zaliczyć możemy: zespół dworsko – parkowy, kościół z 1783 r. Z bogatym wystrojem w stylu barokowym i gotyckim, cmentarz rzymsko – katolicki z kaplicą grobową rodu Rulikowskich w stylu neogotyckim oraz cmentarz prawosławny. W planach perspektywicznych gmina stawia na rozwój turystyki, agroturystyki i działalności rolniczej np. ekologicznej produkcji rolnej. Wereszczyn – to wieś sąsiadująca z gminami: Cyców, Wierzbicą i Hańskiem.

 

    Powinnością chrześcijanina jest szukanie Boga. Nie można tego robić w zgiełku i zamieszaniu. Tak człowiek potrzebuje ciszy! Przyroda – drzewa, trawy, kwiaty rosną w ciszy; słońce, księżyc, gwiazdy w niej trwają, a człowiek prawdziwie rozwija się i dojrzewa dopiero w niej. Ona sprzyja wewnętrznemu zasłuchaniu w bicie własnego serca i pomaga zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę bije ono tylko dla Stwórcy. Cisza jest potrzebna, by dotykać duszy.

Czy mamy takie miejsca, w których w ciszy słuchamy Boga, nabieramy siły, by radośnie żyć Ewangelią? Czy znamy miejsca, w których największym bogactwem, najcenniejszym skarbem jest właśnie cisza?

 

    Miejsca ciszy. Jest ich wiele. Każdy ma swoje i mógłby o nim opowiedzieć. Jednym z nich jest miejsce, w którym wielu ludzi mogło odnaleźć spokój i wewnętrzną równowagę, spotkać się z Bogiem i przemyśleć swoje życie. Miejscem, o którym myślę jest Wereszczyn. Wstępując w jego progi, zostaje się otoczonym przez spokój i równowagę, jakie ta przynosi. Jednak jej pełnię odnajduje się w klasztorze Niepokalanego Serca NMP, w którym żyją i pracują Bracia Faustyni ze Zgromadzenia Apostołów Miłosierdzia Bożego.

 

    Klasztor położony lekko na uboczu, otoczony jest przyrodą rozłożoną na równinie. Pola, łąki, drzewa – takie proste, zwyczajne, a jednak piękne, skłaniające do medytacji i zachęcające do samotnych spacerów. Atmosfera ta sprzyja modlitwie i wyciszeniu.

 

    Klasztor Braci Faustynów nie zawsze jest oazą spokoju i wyciszenia. Bywa tak, że wyrywa się on z uśpienia i zaczyna pulsować gwarem, napełniać się ruchem i ożywiać, gdyż

bracia prowadzą Ośrodek Rekolekcyjno – Wypoczynkowy, dzieci, młodzież i dorośli przybywają tu na wakacje z różnych stron Polski.

 

 

      Niech każdy z nas poszukuje swojego osobistego miejsca spotkania z Bogiem i pamięta, że w ciszy Bóg przemawia.

 

Zapraszamy do Wereszczyna !!!!!!!!!!!!

Kontakt

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego
Bracia Faustyni


Wereszczyn 73
22 - 234 Urszulin
woj. lubelskie

e-mail: brfaustyni@poczta.wiara.pl

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 1348 gości oraz 0 użytkowników.