O Zgromadzeniu

     Wspólnota Apostołów Miłosierdzia Bożego jest wspólnotą bracką. Bracia przez swoje codzienne życie pragną dziękować Bogu za jego największy dar względem ludzi, którym jest Jego Miłosierdzie.

 

     Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego - Bracia Faustyni jest instytutem życia konsekrowanego. Zgromadzenie w swoim życiu pragnie realizować duchowość św. Siostry Faustyny Kowalskiej, która jest zbudowana na duchu Jezusa Miłosiernego. Przyjmujemy za Regułę życia Dzienniczek św. Siostry Faustyny. Zgromadzenie jest instytutem niekleryckim na prawie diecezjalnym.

 

     Nazwa "Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego - Bracia Faustyni" jest dla nas chlubą i dumą. Mówi o nas, że jesteśmy rodziną, która ma świadczyć o ogromnym i niezgłębionym Miłosierdziu Bożym. Wszyscy jesteśmy braćmi i jako bracia wspólnie wypełniamy zleconą nam przez Boga misja głoszenie światu i ukazywanie Miłosierdzia Bożego. Wszyscy bracia niezależnie od urzędu, funkcji czy tytułu we wspólnocie i poza nią nazywają się braćmi.

 

      Apostołowie Miłosierdzia Bożego są instytutem habitowym. Strojem zakonnym braci jest: czarna tunika, czarny szkaplerz, czarna pelerynka z kapturem, czerwony sznur i różaniec upięty przy sznurze. Noszenie tego stroju jest zewnętrznym symbolem przyjęcia powołania oraz przynależności do tych, którzy mają świadczyć o Miłosierdziu Bożym.

 

     Celem naszego zgromadzenia jest: miłować Boga - miłować całym sercem, myślą, pragnieniem, uczuciem. Ogólnym celem jest oddanie chwały Bogu, uświęcenie własne braci, pomoc w zbawieniu innym ludziom żyjąc Ewangelią według aktualnych pouczeń Kościoła świętego, czerpiąc natchnienie z "Dzienniczka" Siostry Faustyny - Apostołki Miłosierdzia. Szczególnym zaś celem jest troska o chwałę Bożą i głoszenie przymiotów Bożych, tj. Miłosierdzia Bożego, przejawiającego się w działalności Zgromadzenia:

 

  • w działalności błagania o Miłosierdzie Boże;
  • w działalności głoszenie Miłosierdzia Bożego;
  • w działalności czynienie Miłosierdzia Bożego;

Kontakt

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego
Bracia Faustyni


Wereszczyn 73
22 - 234 Urszulin
woj. lubelskie

e-mail: brfaustyni@poczta.wiara.pl

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 1545 gości oraz 0 użytkowników.