Ośrodek Rekolekcyjno - Wypoczynkowy

     Klasztor i Przyklasztorny Ośrodek Rekolekcyjno - Wypoczynkowy położony w otulinie Poleskiego Parku Narodowego.


     W okresie średniowiecza Wereszczyn był jednym z Grodów Czerwieńskich i osadą książęcą. Grodzisko umiejscowione było w okolicy dzisiejszego klasztoru i drogi do Zastawia. Do dziś spotyka się w tym miejscu ludzkie szczątki i inne przedmioty.


     Od XV wieku osada stanowiła własność rodu Wereszczyńskich. W majątku Wereszczyńskich częstym bywalcem był pisarz i prozaik Mikołaj Rej z Nagłowic, którego biskup Wereszczyński w "Gościńcu" krytykuje jako pijanice i obżartucha.


     Na miejscu dawnego majątku dworskiego po ostatnich jego właścicielach Kukawskich i Dmowskich obecnie znajduje się klasztor Braci Faustynów.


     Przez Wereszczyn przebiegają trasy dwóch szlaków turystycznych. Ze Świerszczowa biegnie szlak niebieski przechodzi przez cały Wereszczyn wzdłuż głównej drogi i za wsią skręca do Zastawia i przez Andrzejów dochodzi do Urszulina. Drugi szlak żółty wychodzi z Urszulina i przez Zastawie dochodzi do wschodniego skraju Wereszczyna, a następnie biegnie dalej przez wieś Kolonia Wereszczyn i Sęków do Wielkopola.


     Przez Wereszczyn przebiega również szlak rowerowy z Lublina do Woli Uhruskiej, a także "Poleski Szlak Konny".


     Zapraszamy grupy dzieci, młodzieży, dorosłych. Zapewniamy dobrą kuchnię, na bazie produktów z własnego gospodarstwa i opiekę pielęgniarską. Zaciszne miejsce z dużym boiskiem do gry w piłkę siatkową i nożną. Przepiękna aleja leszczynowa, staw i miejsce na ognisko, a także serdeczna atmosfera decydują, że wspaniale się tu wypoczywa.

    

22-234 Urszulin, Wereszczyn 73


Położenie: w dawnym dworze na obrzeżu wsi.
Warunki: 40 miejsc w pokojach 10-osobowych, łóżka piętrowe.
Wyżywienie: kuchnia klasztorna.

 


Kontakt

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego
Bracia Faustyni


Wereszczyn 73
22 - 234 Urszulin
woj. lubelskie

e-mail: brfaustyni@poczta.wiara.pl

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 1342 gości oraz 0 użytkowników.