Apostolaty

 

Wypełniamy trzy podstawowe apostolaty

 

     Zgromadzenie jest wspólnotą kontemplacyjno - czynną, rodziną zakonną zespalającą serca pragnące sławić i ukazywać Miłosierdzie Boże, Modlitwa, słowo i czyn przybliżające światu Miłosierdzie, są naszym zadaniem szczególnym, które jest jednocześnie wypełnieniem zadania ogólnego - sławić Miłosierdzie Boże.

 

Apostolstwo Miłosierdzia Bożego w naszym Zgromadzeniu ma się przejawiać w trojaki sposób: przez modlitwę, czym i słowo.

 


Są to codzienne modlitwy Zgromadzenia uwielbiające Miłosierdzie Boże i wypraszające łaski dla ludzi, którzy Boga jeszcze nie poznali lub do niego nie doszli, a także modlitwa za kapłanów, dusze zakonne, chorych, konających i dusze w czyśćcu cierpiące. Bracia obowiązani są modlić się za swoich podopiecznych i troszczyć się o zbawienie ich duszy. Modlitwa jest naszym darem, który dopełniają inne ofiary; darem, przez który upraszamy miłosierdzie Boże i pociechę dla dusz. Wszystko co czynimy ma wypływać z modlitwy i zamykać się w modlitwie, która kształtuje nasze postawy, zachowania, nadaje sens naszemu życiu.

 


To głoszenie słowa dotyczącego szczególni Miłosierdzia Bożego i katechizowanie w środowiskach nam powierzonych.

 


To pomoc kapłanom w pracy duszpasterskiej jako: katecheci, zakrystianie, organiści, akolici - nadzwyczajni szafarze Eucharystii, a także miłosierdzie w służbie cierpiącym, chorym, niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży ubogiej i opuszczonej.

Kontakt

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego
Bracia Faustyni


Wereszczyn 73
22 - 234 Urszulin
woj. lubelskie

e-mail: brfaustyni@poczta.wiara.pl

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Gościmy

Odwiedza nas 1180 gości oraz 0 użytkowników.