Aktualności

Podziękowania za modlitwę br. Fabiana Marcina Domagałę

Otaczamy modlitwą i wsparciem rodzinę brata Fabiana, mamę i tatę, brata z dziećmi oraz pozostałą rodzinę Domagałów. Wspieramy także braci ze Zgromadzenia Apostołów Miłosierdzia Bożego.
W imieniu całej Rodziny, a szczególnie brata Nazariusza i brata Beniamina oraz księży związanych przyjaźnią ze Zgromadzeniem, chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie i łączność modlitewną biskupowi siedleckiemu Kazimierzowi Gurdzie oraz biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu. 
Dziękuję księdzu Adamowi Pietrusikowi za przewodniczenie Mszy św., księdzu Waldemarowi Tkaczukowi, dawnemu proboszczowi, który wygłosił homilię.
Dziękuję również wszystkim obecnym tu kapłanom, koncelebrującym oraz łączącym się duchowo, za ofiarę Mszy św., wsparcie modlitewne i wszelkie wyrazy życzliwości. Brat Fabian przyjaźnił się z wieloma księżmi z diecezji siedleckiej, lubelskiej, warszawsko-praskiej i innych. Łączność modlitewna płynie także z krajów misyjnych – Jamajki, Boliwii, Argentyny i Szwajcarii.
Dziękuję siostrom zakonnym: Nazaretankom z Wytyczna i innych domów, na ręce obecnej siostry przełożonej Ewy, Sercankom, które wcześniej przebywały w domu w Wereszczynie, na ręce obecnej siostry przełożonej Anity, Honoratkom, na ręce siostry Teresy, Pasterzankom na ręce siostry Ewy, oraz innym zaprzyjaźnionym zgromadzeniom męskim i żeńskim.
Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich przyjaciół i bliskich znajomych brata Fabiana, którzy obecni byli przy nim przez całe jego życie, a szczególnie w ostatnich chwilach, gdzie potrzebował opieki i wsparcia. Dziękujemy za ich obecność, troskę i pomoc.
Dziękuję władzom samorządowym, przedstawicielom Gminy Urszulin na czele z panem wójtem Tomaszem Antoniukiem, oraz pracownikom innych instytucji.
Przede wszystkim dziękujemy wszystkim pracownikom Ochrony Zdrowia, którzy w ostatnim czasie leczyli i opiekowali się bratem Fabianem: lekarzom i pielęgniarkom ze szpitala w Puławach, Centrum Onkologii w Lublinie, szpitala we Włodawie, ośrodków zdrowia w Urszulinie, a przede wszystkim pani doktor Grażynie Ludwików z Sawina, która była lekarzem rodzinnym brata.
Dziękuję obecnym przedstawicielom służb mundurowych: Ochotniczej Straży Pożarnej w Wereszczynie i Urszulinie, Policjantom związanym z rajdami wereszczyńskimi, pracownikom Poleskiego Parku Narodowego i Straży Granicznej.
Ogromne podziękowania należą się wszystkim parafianom z Wereszczyna, którzy przez 24 lata żyli razem z braćmi, modlili się w kościele i kaplicy oraz pomagali w funkcjonowaniu klasztoru. Podziękowania te składam na ręce księdza proboszcza Mirosława Kurjaniuka, mamy też w pamięci poprzedników, a szczególnie śp. księdza Józefa Kuzawińskiego, który w tym roku odszedł do wieczności. Ks. Józef z bratem Fabianem wspólnie szli drogą choroby, mijali się na korytarzu szpitala, a nawet w jednym czasie leżeli na oddziale onkologii klinicznej.
Dziękujemy również parafianom z Urszulina, Woli Uhruskiej i całego dekanatu hańskiego i całej diecezji siedleckiej, oraz Świerszczowa, Wierzbicy, Stawu, Olchowca i innym z diecezji lubelskiej. Niech pozostanie w ich pamięci posługa i słowo, które Fabian im pozostawił.
Wiemy, że brat Fabian miał rzeszę przyjaciół i znajomych, jego charakter gromadził nas wszystkich przy nim i Panu Bogu. Dlatego nie sposób wszystkich tutaj wymienić, za co przepraszamy. Ufamy, że wszelkie dobro płynące od niego, które stało się też i naszym udziałem, da mu niebo.
„Potrzeba mi cierpień twych…” – te słowa z „Dzienniczka” siostry Faustyny, patronki Zgromadzenia, niech będą dla nas wszystkich testamentem, który dzisiaj pozostawia nam brat Fabian.

 

Kontakt

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego
Bracia Faustyni


Wereszczyn 73
22 - 234 Urszulin
woj. lubelskie

e-mail: brfaustyni@poczta.wiara.pl

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 1522 gości oraz 0 użytkowników.